Chester Bennington nás opustil

31. července 2017 v 21:40 | Bekky |  Deník: jak žiju a na co myslím

Ve věku čtyřicet jedna let tento svět 20. 7. 2017 opustil Chester Bennington, frontman a zpěvák kapely Linkin Park. Pro mě osobně, a věřím, že i pro spousty dalších lidí, je to legenda, na kterou se nezapomíná.Když jsem se poprvé dostala ke zprávě o jeho smrti, věřila jsem, že to není pravda, ale jen dezinformace, nebo hloupý žert. Bohužel jsem se postupem času musela smířit s tím, že je to skutečně pravda.

V tomto videu Chester s kapelou zpívají pro Chrise Cornella, který ukončil svůj život v květnu stejným způsobem jako Chester.


Když oni říkají
Co na tom, jestli jedno další světlo vyhasíná?
Z oblohy miliónů hvězd
To bliká, bliká
Co na tom, jestli něčí čas dochází?
Když moment je vše, co jsme
Jsme rychlejší, rychlejší
Koho zajímá, jestli jedno další světlo vyhasíná?
No, mě ano
Text: One more light

Linkin Park a postava Chester Benningtona mě provázela velkou částí mého života. Jejich hudba mi dávala klid i možnost přemýšlet o životě. Spousta jejich textů se mě velmi dotkla. Poslouchám i po letech starší kousky, jako album Hybrid Theory. Písničky In the end, Papercut, Points Of Authority, to je snad klasika, kterou slyšel snad každý mého věku. Z alba Meteora bych pro vás vybrala svoji srdcovku Numb.

Ovšem moje nejoblíbenější album, které mi nejvíce přirostlo k srdci je Minutes to Midnight. Pokud se někomu nevybavuje, zmíním alespoň skladby Leave Out All The Rest, Shadow of the Day, What I've Done a Hands Held High. Pokud ovšem máte trochu času, pusťte si celé album.


Poslední album, které vyšlo před Chesterovou smrtí je One more Light. Těžko říct, jestli pro klasické fanoušky kapely je to ještě Linkin Park, ale pro mě ano. Vývoj je vždy nevyhnutelný, hudba se mění, myšlenky se vyvíjejí. Ovšem po Chesterově odchodu ze světa mám pocit, že z alba slyším loučení i deprese, kterými trpěl.

Tančím se svými démony
Visím z okraje
Pode mnou se shromažďují bouřkové mraky
Nad hlavou se mi lámou vlny

Zíral jsem do téhle iluze
Pro odpovědi, které ještě přijdou
Zvolil jsem špatné řešení
Ale nikdo mi neprokázal chybu
Text: Nobody can save me

Tento článek jsem chtěla napsat jako rozloučení s velkým umělcem. Nevím, jestli se mi podařilo shrnout správně vše, co jsem tu chtěla mít jako vzpomínku. Každopádně bych ráda věřila tomu, že je teď na místě, kde ho démoni už nedostanou. Sbohem Chestere..

Někdy začátky nejsou tak snadné
Někdy je dát sbohem jediná možnost

A slunce zapadne pro Tebe
Slunce zapadne pro Tebe
Text: Shadow of the day
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eleanore Samanthe Lune Eleanore Samanthe Lune | Web | 2. září 2017 v 2:10 | Reagovat

Tohoto bylo plný fb

2 Michelle Michelle | Web | 1. října 2017 v 17:37 | Reagovat

Snad je mu tam nahoře líp.
Pro mě to bude vždycky legenda! ♥

3 Polly Polly | Web | 27. března 2018 v 16:52 | Reagovat

Linkin som počúvala pravidelne, a predsa mi došlo, čo pre mňa znamenali, až keď sa stalo toto, pretože som bola sama zo seba prekvapená ako som to zopár dní nevedela dostať z hlavy. Tiež mi to sprvu prišlo ako totálne neuveriteľná správa.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama