Sušené maso. Testuji a ochutnávám

9. února 2017 v 19:40 | Bekky |  Pro vás: videa, recenze, výrobky

Jíte sušené maso? Já ho jím celkem dost, tak jsem se rozhodla vám dát vědět, jaké bych vám doporučila a jaké je podle mě to nejlepší. Pojďte ochutnávat se mnou!Indiana Jerky
Ty vidíte na obrázku nahoře. Jsou to zřejmě ty nejznámější kousky sušeného masa na trhu. Musím ale říct, že podle mě nejdou úplně nejlepší. Jsou hodně tenoučké a tuhé. Dlouho se žvíkají - což někomu vyhovuje, ale já mám raději měkčí.
Mimochodem, varianta Peppered je celkem ostrá.
(100g 139,-)


Cruga Biltong
Cruga dělá maso o dost měkčí než jerky. Vyhovuje mi více i chuťově, ať už v originální verzi nahoře, nebo tandoori beef dole. Plátky na biltong jsou silnější a krájené až potom, co už bylo maso naložené a usušené. Tahle úprava masa mi přijde lepší a zajímavější, proto je měkčí, než maso sušené už nakrájené.
(35g 67.-)


Auka Biltong
Tohle maso je krájené na malé kousky, ale ze zmíněných je nejsilnější. Chuť u original beef je trochu jiná než normálně u čistého hovězího - je v něm cítit zvláštní směs koření. Vyhovuje mi úprava na silnější kousky, ale chuť bych raději čistější. Může vás zaujmout, že je to 100% český výrobek.
(25g 67,-)


A výsledek?
Za mě vede Cruga Biltong. Poměr mezi cenou a chutí je skvělý. Určitě je to jedno z nejlepších sušených mas, které jsem vyzkoušela. Další které bych doporučila jsou Jerky Bar od Fine Gusto - tlustý plátek, velmi chutný a prakticky čisté hovězí maso - a česká značka To je kravina, sice je cítit jako rybina, ale chuť je dobrá. Co naopak nedoporučím je Adventure Menu, to bylo hodně tvrdé, ne moc dobré.

Kde koupit sušené maso?
Jerky Bar kupuji v DM drogerii, 20g tyčinka stojí 39,- korun, což je celkem fajn. Všechno maso z fotek kupuji na maso-susene.cz. Tyhle stránky mají skvělý výběr i komunikaci se zákazníky. Určitě můžu doporučit.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mari Choi Mari Choi | Web | 10. února 2017 v 10:28 | Reagovat

Já osobně sušené maso nejím a ani nemám v plánu ho zkoušet. Nemám ráda chuť hovězího masa a co jsem si tak všimla, tak se suší převážně hovězí. Ale pár z mých kamarádů mají sušené maso velmi rádi.

2 Lucie Lucie | Web | 3. března 2017 v 17:54 | Reagovat

Sušené maso jsem nikdy vyzkoušet nechtěla, ale teď si říkám, že by to nemuselo být tak špatné. No, i když...

3 Patolog Patolog | 27. února 2018 v 10:52 | Reagovat

Rád doporučím - ČESKÝ VÝROBCE výborného sušeného masa...
http://poctivygrund.cz/obchod/

(Sušené maso obsahuje pouze minimum soli, neobsahuje glutamat, lepek, alergeny a umělé konzervanty).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama