Srovnání menstruačních kalíšků / LunaCup a FemmyCycle

5. října 2016 v 18:22 | Bekky |  Pro vás: videa, recenze, výrobky

Menstruační kalíšek je výdobytek moderních žen, už jste o něm pravděpodobně slyšeli. Jaký ale vybrat? Osobně vlastním kalíšky dva a to klasický a uzavíratelný. A v následujícím článku a videu je chci porovnat a pomoci vám s výběrem.Růžový kalíšek LunaCup
  • 2 velikosti
  • 3 barvy
  • cena 485,-
  • se sterilizačním sáčkem 570,-

Transparentní uzavíratelný FemmyCycle
  • 3 velikosti
  • pouze transparentní
  • cena 750,-


Velikost
Růžový je delší, tělo je menší a užší než u čirého. Díky úzkému tělu se Luna Cup pohodlněji vyndává, ale při nošení vám může vadit "stopka" na vyndávání, která se celá nevejde dovnitř.

Protékání
Neprotéká mi ani jeden, širší tělo čirého kalíšku lépe kopíruje stěny vašeho těla a je tvarovaný tak, aby tekutina byla směrovaná dovnitř. Ovšem růžový funguje prakticky stejně. Tvar čirého kalíšku má zabraňovat především rozlití tekutiny při manipulaci, což se může hodit při vyndávání, pokud se bojíte, že se můžete ušpinit.

Vyndávání
Růžový se vyndává lépe díky tvaru těla, ale na druhou stranu čirý má na vyndávání kroužek na spodní straně, který mi dělá daleko lepší službu, než stopka u růžového, která má sice výstupky, aby se lépe uchopila, ale stejně se hůř drží. Navíc musíte na stopku použít dva prsty a na kroužek vám stačí jeden.


Materiál
Oba kalíšky jsou z lékařského silikonu, který je významný hlavně tím, že se na něj nechytají žádné bakterie. Růžový je silnější, tak by měl teoreticky lépe držet tvar, ale čirý to dohání dvojitou stěnou, kterou tvoří uzavíratelná část.

Čištění
K LunaCup máte možnost získat sterilizační sáček pro čištění pomocí mikrovlnné trouby. Žádný jiný způsob výrobce nedoporučuje, obzvlášť ne různé tablety na čištění a podobně. V návodu k FemmyCycle se píše, že se namají používat žádné chemické prostředky ani mikrovlnka, pouze intimní mýdlo a voda.

Cena
FemmyCycle je téměř o tři sta korun dražší než LunaCup. 750 korun se někomu může zdát hodně, ale při životnosti deset let je to 75 korun na rok! Vložky ani tampony pro vás nikdy nebudou tak výhodné jako praktický kalíšek.


ZÁKLADNÍ INFORMACE O KALÍŠKU: https://youtu.be/Yo6wgAgs2Cs
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kateřina a Oldřich Kateřina a Oldřich | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 12:48 | Reagovat

Dobrý den Bekky,

Ve videu nás vyzýváte k reakci jako výrobce kalíšku LUNACUP. Moc rádi tak činíme.

TVAR KALÍŠKU
Menstruační kalíšek LUNACUP jsme navrhovali tak, aby vyhovoval co nejširší skupině žen. To především z důvodu, že většina žen vyzkouší 1 kalíšek a jejich první zkušenost musí být co nejlepší. Z toho důvodu je kalíšek navržen kuželovitě, aby kalíšek mohl sedět co nejníže (kde je pochva užší). Celkově je LUNACUP navržen spíše menší, protože tak vyhovuje více ženám.

UMÍSTĚNÍ KALÍŠKU
Kalíšek je třeba umístit co nejníže v pochvě, ale vždy aby byl celý uvnitř a aby to bylo pohodlné. Je třeba se vyvarovat jeho zavádění hlouběji. Vy to, Bekky, ve videu doporučujete, ale toto je nesprávný postup, který lze doporučit pouze v menšině případů. Tampóny se zavádí hluboko, kalíšek mělko. Když jej zavedete hluboko, tak pak je veškerá manipulace, zvláště vyjímání těžší (jak sama popisujete).

STOPKA (držátko na spodku kalíšku)
Nechceme kárat, ale v návodu k LUNACUP je červě a tučně zvýrazněno, že „Celá stopka je uvnitř pochvy“. Je to nejčastější chyba při zavádění kalíšku a jak přesně říkáte ve videu, je pak kalíšek cítit. Kdykoliv je kalíšek cítit, je něco není v pořádku. Pak se nám stačí ozvat a poradíme.

Ve vašem případě je třeba zkrátit stopku. V návodu toto popisujeme a je to zcela standardní a doporučený postup. Pokud stopka kouká či má tu tendenci je třeba ji zkrátit. Je možné ji i zcela odstranit. To je výhoda tohoto typu stopky, že je možné ji zkracovat a stále bude funkční.

Zároveň máte menší velikost kalíšku, který má záměrně stopku delší (protože je oproti větší velikosti kratší) a je možné ji bez potíží zkrátit.

Doporučujeme Vám (jak je uvedeno v návodu) stopku zkrátit a vyzkoušet. Případně, pokud víte, že na kalíšek pohodlně dosáhnete, zkuste kalíšek obrátit naruby a vyzkoušet jej jakoby stopku neměl. Pokud Vám bude vyhovovat, tak stopku zkraťte úplně.

STOPKA – DRŽÁTKO – proč ji LUNACUP nemá
O stopce jako má FemmyCycle úchytu/držátku jsme uvažovali, ale nepovažujeme jej za dobré řešení z důvodu, že toto řešení bude fungovat pouze, když je kalíšek zavedený hlouběji. To je možné pouze pro ženy, které mají prostornější pochvu. V dnešní době je však těchto žen spíše menšina, žijeme ve stresující době a většina žen je spíše stažená. Když pak bude kalíšek ve spodu pochvy a hlouběji zavést nepůjde, tak široká stopka (typu poutka) bude překážet. Řešením je pak pouze její kompletní ustřihnutí. U LUNACUP jsme s tímto vším předem počítali.

FemmyCycle vs. LUNACUP
Také se domníváme a rozsáhlá data od našich zákaznic to potvrzují, že tvar FemmyCycle a podobných kalíšků (např. Gaya Cup), který je velmi široký bude vyhovovat, jak zmiňujeme výše, pouze menší skupině žen, které mají prostornější pochvu. Často se může tak stát, že tyto kalíšky ženám nebudou vyhovovat či bude nižší komfort.

VYJÍMÁNÍ
Ve videu zmiňujete, že máte problém s vyjímáním LUNACUP. Pokud zvolíte správný postup, tento problém mít nebudete. Kalíšek zaveďte co nejníže, ale aby byl stále uvnitř pochvy s malou rezervou (stopku dle toho zkraťte, aby byla uvnitř). Ve většině případů pak budete schopna rovnou dosáhnout na spodek kalíšku (kalíšku, nikoliv stopku), ten zmáčknete a tím zrušíte podtlak (přisátí kalíšku ke stěnám pochvy, aby neprotekl), pak již snadno kalíšek vyjmete bez bolesti. Pokud nedosáhnete na spodek, je zde stopka, abyste kalíšek o kousek posunula níže.

Postup který popisujete, že kalíšek přímo taháte ven z pochvy je chybný a nepříjemný až bolestivý. Pro některé ženy s užší pochvou, více stažené, by tento postup mohl být velmi bolestivý a došlo by k podráždění či odření i přesto že materiál LUNACUP je velmi jemný. Proto sice držátko FemmyCycle je zdá se praktické, ale takto je to bolestivé. FemmyCycle je takto navržený a proto to ve většině případů bude nepříjemné. Opět platí – se správně navrženým kalíškem a správným postupem je používání kalíšku vždy příjemné a bez nepříjemných pocitů. Pokud nějaké nepříjemné pocity jsou, je možné to napravit – změna velikosti, změna postupu.

Ano, s menstruačním kalíškem se musíte naučit zacházet, ale není to nic složitého a za jeden cyklus se to naučí každá žena a pak jsou již roky pohody a zdraví.

INOVACE
My jsme plně pro inovace a vyvíjíme nový revoluční produkt, nicméně v jednoduchosti je síla. Menstruace je velmi přirozená a citlivá věc a tak je k ní potřeba přistupovat a s tímto my přistupujeme ke menstruačnímu kalíšku.

Doporučujeme náš článek: Jak Si Vybrat správný Menstruační Kalíšek:
https://lunacup.eu/blog/jaky-vybrat-menstruacni-kalisek-radce/

Tip na závěr
Pokud se naučíte používat poševní svaly při vkládání a vyjímání kalíšku, což je velmi jednoduché, tak je pak manipulace s kalíškem ještě mnohem snazší a 100 % pohodlná a praktická.

Jak na to píšeme na blogu zde: http://lunacup.eu/blog/cviceni-na-posileni-svalu-panevniho-dna/

S jakýmikoliv dotazy se na nás neváhejte obrátit.

Za menstruační kalíšek LUNACUP: Kateřina Oldřich, zakladatelé
https://lunacup.eu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama