Srovnání menstruačních kalíšků / LunaCup a FemmyCycle

5. října 2016 v 18:22 | Bekky |  Pro vás: videa, recenze, výrobky

Menstruační kalíšek je výdobytek moderních žen, už jste o něm pravděpodobně slyšeli. Jaký ale vybrat? Osobně vlastním kalíšky dva a to klasický a uzavíratelný. A v následujícím článku a videu je chci porovnat a pomoci vám s výběrem.Růžový kalíšek LunaCup
  • 2 velikosti
  • 3 barvy
  • cena 485,-
  • se sterilizačním sáčkem 570,-

Transparentní uzavíratelný FemmyCycle
  • 3 velikosti
  • pouze transparentní
  • cena 750,-


Velikost
Růžový je delší, tělo je menší a užší než u čirého. Díky úzkému tělu se Luna Cup pohodlněji vyndává, ale při nošení vám může vadit "stopka" na vyndávání, která se celá nevejde dovnitř.

Protékání
Neprotéká mi ani jeden, širší tělo čirého kalíšku lépe kopíruje stěny vašeho těla a je tvarovaný tak, aby tekutina byla směrovaná dovnitř. Ovšem růžový funguje prakticky stejně. Tvar čirého kalíšku má zabraňovat především rozlití tekutiny při manipulaci, což se může hodit při vyndávání, pokud se bojíte, že se můžete ušpinit.

Vyndávání
Růžový se vyndává lépe díky tvaru těla, ale na druhou stranu čirý má na vyndávání kroužek na spodní straně, který mi dělá daleko lepší službu, než stopka u růžového, která má sice výstupky, aby se lépe uchopila, ale stejně se hůř drží. Navíc musíte na stopku použít dva prsty a na kroužek vám stačí jeden.


Materiál
Oba kalíšky jsou z lékařského silikonu, který je významný hlavně tím, že se na něj nechytají žádné bakterie. Růžový je silnější, tak by měl teoreticky lépe držet tvar, ale čirý to dohání dvojitou stěnou, kterou tvoří uzavíratelná část.

Čištění
K LunaCup máte možnost získat sterilizační sáček pro čištění pomocí mikrovlnné trouby. Žádný jiný způsob výrobce nedoporučuje, obzvlášť ne různé tablety na čištění a podobně. V návodu k FemmyCycle se píše, že se namají používat žádné chemické prostředky ani mikrovlnka, pouze intimní mýdlo a voda.

Cena
FemmyCycle je téměř o tři sta korun dražší než LunaCup. 750 korun se někomu může zdát hodně, ale při životnosti deset let je to 75 korun na rok! Vložky ani tampony pro vás nikdy nebudou tak výhodné jako praktický kalíšek.


ZÁKLADNÍ INFORMACE O KALÍŠKU: https://youtu.be/Yo6wgAgs2Cs
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama