Reportáž z maturity

28. května 2014 v 0:39 | Bekky |  Deník: jak žiju a na co myslím
Maturitu už mám tedy za sebou od středy, ale bylo pořád moc věcí na práci, tak jsem to ještě nestihla nějak zpracovat a ohodnotit, jen pokud sledujete můj Facebook, tak víte, že jsem to zvládla.


Musím říct, že sama od sebe jsem nervózní nebyla, ale když jsem viděla ostatní, jak jsou nervózní, tak mě to docela chytlo taky. Ráno nás ještě přišel podpořit kamarád, který maturoval den před tím. No, musím říct, že jeho povídání o tom jaká je to pohodička mě zase rychle zklidnilo a šla jsem si tahat první otázku - učila jsem se hlavně prvních dvacet otázek filosofie a samozřejmě jsem si vytáhla dvacátou první s psychologií - takže to moc nevyšlo, ale nakonec jsem to nějak okecala a šlo se dál.

Druhý předmět byl němčina - té jsem se bála nejvíc - a to byla naprostá pohodička. Sedla jsem si a povídala si s učitelkami o rodině a bydlení, rozebírala problémy současné rodiny a konverzovala na téma muži a umívání oken. Zkrátka parádička. Teď už jsem byla úplně uvolněná a na češtinu jsem se vyloženě těšila.

Viktor Dyk a jeho Krysař. Celkem fajn téma, četla jsem ho dvakrát, viděla jsem film i loutkovou hru, takže jsem celou dobu měla o čem mluvit. Neumělecký text byl trochu horší, nějaký odborný text na blogu, který ve skutečnosti nebyl vůbec odborný.. no, to by bylo na delší povídání.

Nakonec angličtina a moje povídání o svatém Patrikovi a jeho oslavách v Irsku. Musím říct, že na témata jsem měla docela štěstí.. až na tu psychologii na začátku.

No a to bylo všechno, zašla jsem si na pizzu, druhý den na ukončení, večer pomaturitní večírek a je konec. Docela těžko se tomu věří - bude se mi stýskat..
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Gabriela Gabriela | Web | 28. května 2014 v 1:20 | Reagovat

Velmi gratuluji! Já už to mám taky za sebou, je to skvělý pocit. Prostě hotovo, šmitec. Já měla na otázky štěstí neskutečné. Vytáhla jsem si perfektní otázky. :)

2 Miška Miška | Web | 28. května 2014 v 5:35 | Reagovat

Já ti to říkala! Držela jsem ti palce, opravdu :-) A měla jsi vážně štígro, teď ještě druhá škola a jsi za vodou! :)

3 Em Zet Em Zet | E-mail | Web | 28. května 2014 v 12:03 | Reagovat

To je skvělé, tak to bys nemusela dostat nic horšího než dvojku, že? :) Achjo, jsem vážně ráda, že se ti to tak povedlo, držela jsem ti palce a byla jsem zvědavá, jak jsi dopadla. :D
S tou otázkou z psychologie jsi měla vyloženě smůlu. :D Já jsem podobnou měla v češtině (i když jsem nakonec dostala 8 bodů z 9 :D). Četla jsem totiž 18,5 knihy :D Nečetla jsem jednu a v té další jsem nečetla třetí povídku. :D No a jistě, že jsem si vytáhla tu povídkovou knihu a v ukázce byla ta třetí. -.- Tomu se prostě říká zákon schválnosti. :D

No, v angličtině na mě měl jeden úchyl sexuální narážky. Měli by ho vyhodit, dementa.

Jinak pro mě maturita dopadla s vyznamenáním, takže jsem vážně.. překvapená. :D Přítelovi rodiče se divili, že když maturuju v pondělí, proč místo toho, abych se šrotila, se flákám u Petra doma. :D Pravdou je, že jsem na to celé tak trochu rezignovala. Kromě toho jsem měla skvělý plán na pondělí. :D Zahájení totiž bylo v osm - to trvalo jen pět minut a já jsem měla ještě 7 hodin, než mi měla začít první zkouška. :D Tak jsem šla do města a vysedávala jsem v různých kavárnách a restauracích pak na obědě, abych se učila. :D Po městě s vysokými podpatky jsem chodila s otevřeným sešitem - a tak jsem nevnímala drobné nerovnosti na chodníku, což se mohlo dost blbě vymstít mému ksichtu. :D

No, musím říct, že mě učitelé mírně, ale příjemně překvapili. Učitelky na češtinu a na ZSV s námi chodily pravidelně vysedávat do přípravné učebny a kecat o různých věcech. :D Dokonce i čtveřice spolužáků, se kterými jsem tam byla, byla dost v pohodě - což teda JE co říct.

Jsem ale ráda, že to mám za sebou. :D Nicméně - vracím se zpět na střední od září na učební obor, a tak je pravděpodobné, že za dva roky mě čeká další maturita. :D Asi ale jen ta praktická. :D

4 Petra Molnárová Petra Molnárová | 30. května 2014 v 18:31 | Reagovat

Gratuluji!!!

5 -A -A | Web | 2. června 2014 v 12:04 | Reagovat

Vylosovala jsem si dvě otázky, které jsem se vůbec neučila, no dobře. neučila jsem se skoro vůbec, protože když máte nějaké problémy a stěhování nechce se vám a nemůžete se soustředit. Celkově mám průměr, takže se divím protože ty dva předměty jsem fakt okecávala a učitelé pořád "ne,to není ono" "ne tak docela" takže jsem myslela, že rupnu. :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama