Vyber si svoje štětce

28. září 2012 v 0:06 | Bekky |  Pro vás: videa, recenze, výrobky
Štětce jsou nezbytnou pomůckou při malování, ale také patří k líčení. Někdo se obejde i bez nich, ale práce s nimi je snazší a výsledek profesionálnější.


Štětce na make-up
S plochým štětcem, foundation brush, je nutné se naučit pracovat, začátečníci mívají problémy se šmouhami, tak se obvykle používá kulatý buffing brush. Práce s ním je snadná a zvládne to každý. Dále můžeš používat stipple brush, který je specifický svými štětinami - bílé jsou dlouhé a mezi nimi jsou kratší černé. Make-up se jím nanáší krouživými pohyby, ale nesmí se s ním tlačit, práce trvá trochu déle než s klasickým kulatým, ale řekla bych, že má lepší finish.
Na make-up je lepší používat štětec se syntetickými štětinami, zachycuje se v něm méně make-upu a po umytí rychleji schne.

Foundation brush se dá použít také na korektor, je trochu do špičky, takže se dobře dostane do záhybů i kolem oka. Typickým štětcem na korektor je ale concealer brush, který má podobný tvar jako foundation, ale je ještě trochu zkosenější a obvykle menší.

Štětce na pudr
Když vybíráš štětec na pudr, je důležité, aby byl hustý a měkký. Vybrat si můžeš s kulatou, nebo placatou špičkou, ale doporučuji zvolit spíše přírodní štětiny. Například kabuki brush je hustý, měkký, obvykle má zaoblenou špici a dobře se s ním pracuje. Poznáš ho podle kraťoučké rukojeti, která vypadá jako mistička, ze které štětiny vycházejí.

Štětce na tvářenku
Na tvářenku se používají štětce typově podobné těm na pudr, ale můžou být objemově menší, nebo třeba zkosené. Příjemně se s nimi pracuje, ale většina dívek nepozná rozdíl mezi tím, když si nanáší tvářenku klasickým kulatým nebo zkoseným štětcem. Blush brush - štětec na tvářenku - je lepší mít s přírodními vlákny, stejně jako štětec na pudr.

Štětce na oči
Klasický štětec na nanášení očních stínů je plochý s kulatou špičkou, ale dá se pořídit také zkosený.

Důležitým štětcem je blending brush, ten se používá na rozprostření a zjemnění očních stínů, aby ses zbavila ostrých okrajů. Používá se hodně na kouřové líčení, ale já ho používám skoro pokaždé, protože práce s ním je skvělá a výsledek je lepší než pouze s normálním štětečkem. Stíny se jím ale nenanáší, pouze se s ním upravují!

Štětec na oční linky - eyeliner brush - je krátký a plochý, tak, aby se s ním dala nanést úzká linka. Tyto štětce jsou obvykle seřízlé do roviny, nebo do šikma, ale nemají kulatou špičku. Dále jsou tvrdší než jiné štětce, aby dobře držely tvar, ale nesmí být tvrdé zase moc, aby neškrábaly. Tvrdší štětce než tyto se pak používají na obočí, aby se jím dostali na kůži a vykreslili přesnou linku.
Práce se štětcem na linky je hodně o cviku, nikomu se to nepovede na poprvé, tak to hned nevzdávej a dál trénuj, protože výsledek pak stojí za to.

Štěteček na rty
Pokud chceš mít opravdu perfektně nanesenou rtěnku, pak si lip brush kup. Tento štěteček je poměrně malý, postupně se zužuje a zašpičaťuje, aby se dala dobře vykreslit kontura rtů a aby se dostal do všech záhybů.

Fan Brush
Tento štětec má plochý vějířovitý tvar a používá se k odstranění přebytečného pudru, nebo stínů spadaných pod oči.

Závěrem
Samozřejmě si nemusíš kupovat všechny štětce, někomu vyhovují spíše jiné metody nanášení jako houbičky, aplikátory, labutěnky a tak dále, ale za sebe můžu říct, že nejraději pracuji právě se štětci. Když si na ně zvykneš a naučíš se s nimi pracovat, zjistíš, že je to rychlé, jednoduché a výsledek je skvělý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pan obláček^^ pan obláček^^ | Web | 29. září 2012 v 21:25 | Reagovat

Teda. Já se nemaluju. Jakože vůbec. Jednou za tři měsíce si dám maximálně tak řasenku. A tak si tak říkám, že u toho asi zůstanu :D ;)

2 Alia Alia | Web | 29. září 2012 v 21:30 | Reagovat

Fuuu. Jediné štětce, kterým rozumím, jsou ty na malbu. Tohle je pro mě už moc cizí - ikdyž respekt teda za to, že se v tom tak supr vyznáš.^^

3 Christeena Christeena | Web | 30. září 2012 v 0:41 | Reagovat

Pěkný poučný článek :) takdy ráda pouzívám štětce :)

4 Bekky Bekky | Web | 30. září 2012 v 11:00 | Reagovat

[2]: já zas malbě jako takové moc nerozumím, spíš kreslení, děkuju :-)

[3]: děkuju :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama